Sağlık

İsrail’de yargı düzenlemesine yönelik protestolar sürerken, sağlık çalışanları protestolara destek için grev kararı aldı.

Tıp Öğrencileri Derneği’nin Pazartesi akşamı duyurduğu yargı reformu protestosuna ve Salı günkü greve tıp öğrencilerinin %73’ü destek vereceklerini söyledi.

Ayrıca İsrail Tabipler Birliği oy birliği ile doktorların çalışmalarını 24 saat süreyle durdurma kararı aldı.

Açıklamada, “Tıp Öğrencileri Derneği olarak ‘Beyaz Önlüklüler’ davetine destek olmak ve yarın ülke genelindeki acil toplantılara katılmak ve acil durumlarda çalışmak üzere davet yapılmıştır.” denildi.

Hastaneler “Şabat modunda” çalışacak

İsrail Tabipler Birliği’nin duyurduğu grev kapsamında hastaneler Salı günü “Şabat modunda” çalışacak.

Hastanelerdeki acil servisler grev kapsamı dışında tutulacak ve her zamanki gibi çalışacak.

Kudüs’teki tüm hastaneler ve Kudüs bölgesindeki toplum klinikleri, Kudüs bölgesindeki yoğun nüfus ve karmaşık durum nedeniyle grevden muaf olacak ve normal şekilde çalışacak.

Milletvekilleri sağlık grevini önlemek için İş Mahkemesi’nden yasak istedi

Sağlık Bakanı Moshe Arbel ve Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Moshe Bar Siman Tov, İsrail Tabipler Birliği’nin işçi grevi niyetiyle Pazartesi akşamı Eyalet Başsavcısı ve Acil Başsavcı Yardımcısı Avital Sompolinsky’nin temsilcileriyle acil bir toplantı yaptı.

Görüşmede sağlık bakanı, doktorların grevinin önlenmesi için İş Mahkemesi’ne sokağa çıkma yasağı talebinin sunulması talimatını verdi.

bolvadinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu